یکشنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ | Sunday, 20 April, 2014
خانه / بین الملل / کری در لهستان: ژنو ۲ حل سیاسی بحران سوریه را ممکن می‌سازد

کری در لهستان: ژنو ۲ حل سیاسی بحران سوریه را ممکن می‌سازد

وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در لهستان تاکید کرد که برگزاری «ژنو ۲» برای تحقق توافق‌های بدست آمده در خصوص مذاکرات پیشین ژنو است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی،‌ جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و رادوسلاو سیکورسکی، وزیر خارجه لهستان در ورشو پس از مذاکرات امروز (سه‌شنبه) خود نشستی مطبوعاتی برگزار کردند.

کری با تاکید بر اینکه بحران سوریه راه حل نظامی ندارد، گفت: همه به این نتیجه رسیده‌اند که مساله سوریه باید با مذاکره حل شود و برگزاری ژنو ۲ نیز در این زمینه بسیار مهم است و این اقدام می‌تواند حل سیاسی بحران را ممکن سازد.

وی ادامه داد: سوریه موافقت کرده است تا به ژنو ۲ بیاید و یقینا پس از پایان ژنو ۲ ملزم خواهد بود تا توافق‌های حاصل شده در این کنفرانس را اجرا کند. به همین ترتیب مخالفان نیز موافقت کردند تا در ژنو شرکت کنند و اتحادیه عرب نیز اقداماتی در این باره انجام داده است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

آخرین اخبار
پربازدیدترین عناوین
رفتن به بالا